StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Aktualnosci 2016
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 11 Lipiec 2017 07:28
 
Zajęcia wakacyjne z GCKB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 11 Lipiec 2017 07:16

Zgodnie z planem rozpoczęliśmy wakacje 2017 z GCKB przy ognisku, z instruktorem tańca, z zabawą i konkursami.Na nasze spotkania z zabawami i włodarzami sołectw przybyło dużo dzieci wraz z rodzicami, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Radni i sołtysi w poszczególnych miejscowościach przygotowali ognisko, i poczęstunek dla dzieci (kiełbaski, napoje, lody i słodycze) za co dzieci serdecznie dziękują. Mimo różnej pogody był to tydzień pełen wrażeń. Do tej pory odwiedziliśmy Lipiec, Folwark, Gisiel i Stare Miasto. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Więcej…
 
Uwaga Mieszkańcy ! ! ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 05 Lipiec 2017 11:46

 

 

 

 

Zmieniony ( Środa, 05 Lipiec 2017 11:48 )
 
Powitanie lata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 03 Lipiec 2017 12:44

W dniu 01.07.2017 na plaży w Przezmarku odbyła się impreza pt. „Otwarcie lata” . Tę cykliczną letnią imprezę rozpoczął Wójt Gminy P. Marek Turlej zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy i życząc udanych bezpiecznych wakacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Więcej…
 
Uwaga Mieszkańcy ! ! ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 29 Czerwiec 2017 12:46
 
Zjęcia plastyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 23 Czerwiec 2017 12:48

W roku szkolnym 2016/2017 w GCKB w Starym Dzierzgoniu prężnie działała sekcja plastyczna pod kierunkiem Pani – Anny Brzozowskiej. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały szereg artystycznych prac pod czujnym okiem instruktorki. Bombki, pisanki oraz kartki z okazji Dnia Kobiet zostały rzetelnie wykorzystane w życiu gminy. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, na które uczęszczało grono dzieci z naszej okolicy. Plastyczne zmagania integrowały oraz rozwijały zdolności i wrażliwość estetyczną wśród dzieci.

 Więcej…
 
Uwaga Mieszkańcy ! ! ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Czerwiec 2017 10:32
 
Wieczór Cygański PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 30 Maj 2017 12:31

27 maja 2017 r. Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej otworzył III Wieczór Cygański w Przezmarku. Z repertuarem cygańskim zaprezentowały się zespoły Aniołki Buzanka, Motławianki, Suze, Jas i Boys Dual Vice. Przy wspaniałej pogodzie bawiła się społeczność z kilku okolicznych Gmin. Zapraszamy do fotogalerii.

 

Więcej…
 
Noc w Bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 24 Maj 2017 12:20

Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów,

które chciały prowadzić ze mną dialog.

Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały
i szeptałem:

Opowiedz mi historię.

I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną.

Charles Martin

„Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”

 

 

 

W dzisiejszych czasach, w dobie smartfonów, tabletów i wszechobecnego internetu, bardzo trudno jest zachęcić młodzież do odwiedzania biblioteki. Nawet lekturę można odsłuchać na audiobooku lub obejrzeć jej ekranizację. Nasza biblioteka ma świadomość, że musi podjąć wyzwanie – musi pokazać młodemu pokoleniu, że jest to miejsce otwarte i spełniające ich potrzeby.  Nawiązując do ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” postanowiliśmy przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Starym Dzierzgoniu zorganizować imprezę pod hasłem „Noc w Bibliotece”. 19 maja o godz. 19.00, pod gmach Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, ze śpiworami  walizkami przyjechali uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą – panią Martą Konowalik oraz panią Moniką Kwiatkowską. Na czele szkolnej reprezentacji stała pani dyrektor Aneta Błaszczyk. Kierownik biblioteki pani Jola Brzozowska bardzo serdecznie przywitała swoich gości oraz zaprosiła wszystkie dzieci do tego, aby spędziły tu niezwykły i magiczny czas.  Po powitaniu czas na przyjemności – wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. To był moment gdzie dzieci mogły skorzystać  cudownej ciepłej pogody i pobiegać. Po powrocie, pani Jola przekazała dzieciom „klucz” do biblioteki. Opowiadała o książkach, o przygodach zapisanych na ich kartach oraz pytała dzieci dlaczego warto czytać. Jako że świętowaliśmy Noc Muzeów, nadszedł czas na  historie i legendy gminy Stary Dzierzgoń. Panie opowiadały o zabytkach naszej gminy oraz pytały dzieci o znane im legendy. I tu wyobraźnia uczniów nie miała granic! Opowiadali niesamowite i momentami mrożące krew w żyłach historie. „Noc w Bibliotece” trwała do samego rana a uczniowie prawie nie zmrużyli oka. To był wyjątkowy czas, który pokazał, w jak inny, ciekawy sposób można spędzić czas, że książki i różne historie to nie jest nuda, i że biblioteka to super miejsce dla człowieka !

 

Zmieniony ( Środa, 24 Maj 2017 13:04 )
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS