StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 20 Grudzień 2022 08:58

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2022r. mieszkańcy Gminy Stary Dzierzgoń zasiedli przy wspólnym stole na spotkaniu opłatkowym. Dzielenie się opłatkiem jest symbolem pojednania i przebaczenia a w trakcie przełamania oplatka dzielimy się radością, pokojem i miłością! Poświęcony opłatek wraz z życzeniami dla wszystkich uczestników przekazał proboszcz parafii ks. kan.  Antoni Myjak.

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu wprowadziły iście świąteczny nastrój! Na scenie GCKB wystąpiły lokalne zespoły: „Motławiaki” i „Aniołki Buzanka” a także Agata Twardowska w towarzystwie swego taty Andrzeja, który zagrał na gitarze. Na koniec spotkania cudowne aranżacje kolęd i pastorałek wykonał zespół Amber Chant z Malborka.
 
Dzięki pomocy ze strony GOPS ze Starego Dzierzgonia, Szkoły Podstawowej z Myślic i Starego Dzierzgonia, Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka” ze Starego Miasta  oraz niezawodnym Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich mogliśmy skosztować pysznych ciast oraz pierogów.

W spotkaniu opłatkowym wziął udział Józef Sarnowski - Członek Zarządu  Województwa Pomorskiego, który przekazał wspaniałe życzenia dla wszystkich mieszkańców Gminy Stary Dzierzgoń.  Na nadchodzące, radosne Święta i zbliżający się Nowy Rok, życzenia złożył także Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej:

„Niech Święta Bożego Narodzenia,
przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei,
a miłość i pomyślność będzie z Wami,
w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2023 Roku!”

Zmieniony ( Wtorek, 20 Grudzień 2022 09:35 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS