StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 15 Listopad 2022 10:08

Dzień 11 listopada br. był podwójnym świętem w Gminie Stary Dzierzgoń. Po obchodach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości odbył się Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

W tym roku tę piękną rocznicę ślubu obchodziło aż 10 par z Gminy Stary Dzierzgoń! Niestety nie wszyscy jednak mogli przybyć tego dnia do Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego, gdzie odbyło się spotkanie. Mamy nadzieję, że choć w najbliższym gronie również świętowali ten wyjątkowy dzień!

Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne oraz medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", które nadał prezydent RP Andrzej Duda. W jego imieniu odznaczenia wręczył Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej - pełniący w tym dniu również funkcję Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Gospodarz Gminy Marek Turlej, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Wspólnie z zastępcą wójta Krzysztofem Kosudą wręczyli bukiety kwiatów oraz życzenia na dalsze wspólne lata małżeństwa.

Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Państwa małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza.

Nie zabrakło również gratulacji dla Jubilatów od rodziny i przyjaciół biorących udział w uroczystości.

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS