StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Festiwal piosenki” Mikołajkowo Świątecznej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 12 Grudzień 2014 18:53

11 grudnia 2014r o godz.11, w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym odbył się kolejny przegląd piosenki, tym razem był to festiwal piosenki” Mikołajkowo Świątecznej”. 

 

 

 

Zgłosiło się liczne grono wykonawców z Powiatu Sztumskiego oraz regionu. W zmaganiach wokalnych wzięło udział 26 uczestników w trzech kategoriach, klasy I – III , IV – VI oraz I – III Gimnazjum.  Repertuar to polskie piosenki  o tematyce Świątecznej i Mikołajkowej. W każdej kategorii były przyznane świąteczne statuetki za I, II, i trzecie miejsce, oraz dla każdego wykonawcy dyplom za udział w konkursie.

Były też niespodzianki dla opiekunów i instruktorów w postaci Świątecznych kubków z logo Gminy Stary Dzierzgoń oraz logo GCKB.

 I miejsce w kategorii klas  I – III zajęła Zuzanna Skok ze sp. w Dzierzgoniu II miejsce Łucja Szwarc z GOK Stary Targ a III miejsce zajęła Kinga Urbańska ze Sztumu.

W kategorii IV – VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Lewandowska ze sp. w Mikołajkach Pomorskich, drugie miejsce  Potomska  Małgorzata  sp. Dzierzgoń a trzecie miejsce Iga Twardowska sp. Myślice

. Trzecia kategoria to I – III Gimnazjum, i tu po pierwsze miejsce sięgnęła Monika Klimkowska z Suskiego Ośrodka Kult, drugie miejsce zajęła Olivia Olak z Mikołajek Pom. Oraz trzecie miejsce Kinga Kikut z GOK Stary Targ.

Wykonawcom serdecznie gratulujemy, a opiekunom i instruktorom składamy gorące podziękowania za przygotowanie dzieci i młodzieży do bądź co bądź nie łatwego tematu, ale jakże wdzięcznego i miłego repertuaru jakim jest czas Świąt Bożego Narodzenia.

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS