StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Na cygańską nutę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Październik 2014 08:24

 Pragnę podzielić się wrażeniami z pierwszej edycji festiwalu - konkursu piosenki pt. " Na Cygańską Nutę" , który odbył się 19.10. 2014 r w niedzielę w Starym Dzierzgoniu. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach 10 - 15 lat, 16 - 19 lat, oraz zespoły. 

 

 
 

W każdej kategorii było po 5  wykonawców gdzie w/w demonstrowali swoje umiejętności na bardzo dobrym poziomie. Każdy wykonawca był odpowiednio przebrany w strój cygański, zatem w Starym Dzierzgoniu zaroiło się od Cyganów, a miejscowość  przybrała barwne kolory Romskie.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Pan. Marek Turlej, który to ufundował nagrodę Grand Prix.  Najbardziej kolorowo ubrane były zespoły, po prostu cygańskie show.

I miejsce w kategorii 10 – 15 lat zdobyła nasza wychowanica GCKB Stary Dzierzgoń, Paulina Ratyńska , II miejsce Łucja Szwarc Z Gminnego Ośrodka Kultury ze Starego Targu a III miejsce Aleksandra Kruszniewska również z GOK Stary Targ. W kategorii 16 – 19 lat I miejsce zdobyła również wychowanica GCKB Stary Dzierzgoń Alicja Dubień , II miejsce Monika Klinkowska z Suskiego Ośrodka Kultury w Suszu, a III miejsce Seweryn Mojsiejuk z GOK Stary Targ.

 W kategorii zespoły, I miejsce zespół biesiadno Ludowy „Starodzierzgonianie” –„ Aniołki Buzanka”. II miejsce zespół RMS z Dzierzgonia, a III miejsce zespół Ludowy „ Motławianki” z Przezmarka. Grand Prix ufundowane przez Wójta Gminy Stary Dzierzgoń P. Marka Turleja zdobył zespół biesiadno –Ludowy „Suze” z Susza. Komisja Jury w składzie; Jan Kawicki przewodniczący na co dzień instruktor GCKB w Starym Dzierzgoniu, Anna Brzozowska lokalna malarka i nauczycielka w szkole podstawowej w Starym Dzierzgoniu, Aleksandra Buzanowska wokalistka, studentka i miłośniczka muzyki nie tylko cygańskiej i Ryszard Świder muzyk dedagog i lider zespołu RMS przyznali również wyróżnienia dla Adrianny Skrzeczkowskiej ze szkoły podstawowej z Bruku, dla Karoliny Rusek z GOK Stary Targ oraz zespołowi „Jas” ze Szrop. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

 

Za rok druga edycja po cygańsku, a wiosną zainicjujemy pierwszą edycję konkursu disco Polo. Pragnę podziękować wszystkim wykonawcom i zainteresowanym tymże festiwalem. Okazuje się że, Piosenka cygańska nie jest wcale tak łatwa jak się ją odbiera, a przygotowanie się  do wykonu takiego stylu muzycznego potrzebuje właściwej predyspozycji i dużo ćwiczeń wokalnych.   

 

 

 

Pozdrawiam.
Sławomir Buzanowski

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Środa, 22 Październik 2014 08:48 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS