StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Turniej tenisa stołowego w GOK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 20 Styczeń 2011 18:15

Dwunastu chłopców i dwie dziewczynki przystąpiło do Turnieju Tenisa Stołowego "O puchar dyrektora GOK", który rozegrano 20 stycznia 2011 r. Wśród chłopców znaleźli się: Krystian Kryszczak, Jakub Kryszczak, Kamil Korbas, Norbert Grążawski, Tomasz Przybyszewski, Adrian Grzywacz, Artur Lewandowski ze Starego Dzierzgonia, Patryk Brzuszkiewicz z Mortąga, Kamil Kaczmarek z Bucznika, Patryk Gajewski z Lubochowa, Jakub Kosuda z Przezmarku i Cezary Kordan z Pronia. Dziewczynki to: Ewa Stando z Przezmarku i Nikola Dankowska ze Starego Dzierzgonia.

Puchary i część nagród rzeczowych ufundował Gminny Ośrodek Kultury a także sędzia główny Mariusz Makowski.

Sędzią głównym był nauczyciel z Gimnazjum Publicznego w Przezmarku i radny Gminy Stary Dzierzgoń Mariusz Makowski. Sędziami pomocniczymi Marek Kordan i Przemek Osiecki.

Pierwsza część turnieju rozgrywana była w systemie "pucharowym". Nastąpiło losowanie par i zaczęto rozgrywać spotkania. Dwie dziewczynki zaczęły walkę na osobnym stole tenisowym.

Po pierwszej, pucharowej, części wyłoniono sześciu zawodników, którzy mieli przystąpić do drugiego etapu turnieju, systemem "każdy z każdym". W krótkiej przerwie wręczono dyplomy za uczestnictwo wszystkim zawodnikom i nagrody pocieszenia tym, którzy odpadli  po pierwszej części turnieju. Rozdano także nagrody dziewczynkom, które też skończyły swój mecz.

Pojedynek dziewczynek był bardzo zacięty i skończył się wynikiem 4:3 w setach. Zwyciężyła i tym samym zdobyła Puchar Dyrektora GOK, Ewa Stando z Przezmarku. Nagrodzono także jej przeciwniczkę - Nikolę Dankowską.

I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Ewa Stando

II miejsce - Nikola Dankowska

Sześciu najlepszych zawodników zaczęło rozgrywać drugą część turnieju. Kibicowali im koledzy i nieliczni dorośli. Poziom rozgrywek wzrósł bardzo znacznie. Do drugiej części m.in. zakwalifikował się dobrze grający, najmłodszy uczestnik turnieju, Tomek Przyubyszewski.

Po zakończeniu meczów ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Najlepsza szóstka turnieju to: Michał Kaczmarek - szóste miejsce, Tomasz Przybyszewski - piąte, Patryk Gajwski - czwarte, Artur Lewandowski - trzecie, Adrian Grzywacz - drugie i zwycięzca - Cezary Kordan.

III miejsce - Artur Lewandowski - puchar Dyrektora GOK

II miejsce - Adrian Grzywacz - Puchar Dyrektora GOK

I miejsce - Czarek Kordan - Puchar Dyrektora GOK

Były jeszcze drobne upominki dla sędziów, zwłaszcza dla Przemka Osieckiego ze Sztumu, który spędza ferie zimowe w Starym Dzierzgoniu i pomagał w organizacji turnieju oraz sędziował zawody. Sam nie mógł w nich startować ponieważ jest uczniem gimnazjum.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy Turnieju Tenisa Stołowego "O puchar Dyrektora GOK"

Zmieniony ( Środa, 10 Luty 2016 07:23 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS