StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Czwarty warsztat wokalno - muzyczny w ramach PPWOW PDF Drukuj Email
Niedziela, 29 Listopad 2009 20:49

W sobotę, 28 listopada 2009 r. odbył się w GOK czwarty i ostatni warsztat wokalny realizowany w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.  W ramach projektu "Spędzaj czas aktywnie i twórczo" odbył się cykl czterech warsztatów wokalno - muzycznych propagujących naukę śpiewania i grę na instrumentach muzycznych dla dzieci i młodzieży, wchodzący w skład  Programu Integracji Społecznej pt. "Śpiewać każdy może".

 

Pierwsze trzy warsztaty prowadził Damian Czarnecki z Warszawy, absolwent wyższej szkoły muzycznej w Katowicach, klasa Śpiewu Estradowego. Ostatnie, Adam Sagało, nauczyciel, muzyk, rytmik i edukator platformy edukacyjnej www.eduskrypt.pl. Pan Adam jest także wytwórcą instrumentów muzycznych.

W sumie w czterech warsztatach wokalnych wzięło udział 80 dzieci z terenu całej gminy. Ostatnie zajęcia miały odmienny charakter niż pierwsze trzy. Tamte były stricte wokalne, a te raczej muzyczne. Mgr Adam Sagało prowadził je wspólnie z Markiem Czarneckim. Obaj wykładowcy przywieźli ze sobą mnóstwo instrumentów muzycznych, niemal z całego świata. Były więc bongosy, fletnia Pana, didgeridoo, piszczałki bambusowe, różne gitary, mandoliny, trąbki i instrumenty perkusyjne.

Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z historią instrumentów, ich przeznaczeniem, brzmieniem i barwą oraz samodzielnie spróbować swoich sił w graniu na nich, oczywiście po odpowiednim instruktażu.

Nauka gry na gitarze

Ola Karwowska i Patryk Kolasiński próbują zagrać na australijskim didgeridoo

Gitarzystka i mandolinistka

Wszystko odbywało się w konwencji zabawy a nauka gry na instrumentach przerywana była zajęciami relaksacyjnymi i muzykoterapią.

Zajęcia rytmiczne ...

... muzykoterapia, ...

... zajęcia relaksacyjne, ...

... i słodki bufet.

Po trzech godzinach nauki i zabawy, wszyscy wspólnie stworzyli orkiestrę,  zagrali i zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Każdy wybrał swój ulubiony instrument.

Ola Piecek

 

Marlena Jędrzejak

 

Ewelina Cendrowska

Ala Dubień

Zajęcia były wspaniałe i atrakcyjne. Dzieci świetnie się bawiły i na pewno czegoś się nauczyły. Pytały - Kiedy będzie następny raz? Warsztaty w pewnym stopniu uzupełniły lukę jaka powstała po zlikwidowaniu w szkołach przedmiotu jakim była nauka śpiewu.

Zmieniony ( Poniedziałek, 30 Listopad 2009 09:52 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS