StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Kolejne spotkanie autorskie, tym razem w Myślicach PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Listopad 2009 13:00

W bibliotece w Myślicach odbyło się kolejne spotkanie autorskie ze Stanisławem Blonkowskim. Inżynier leśnik z zawodu, artysta fotografik i malarz z amiłowania, zauroczony lasem, wydalł swoj album fotograficzny pt. "Lasem zachwycenie". Drugie już spotkanie, zainicjowane przez kierownika GBP Renatę Grążawską, tym razem zgromadziło dzieci klas V i VI Szkoły Podstawowej w Myślicach.

Jolanta Brzozowska - bibliotekarka z Myślic i Katarzyna Górak - stażystka, wykonały piękną, jesieną dekorację. Wśród tej malarskiej scenografii autor albumu opowiadał o urokach lasu i swoich pasjach.

 

Na spotkanie przybyło trzydzieści pięć dzieci i dwie opiekunki: Barbara Haras i Małgorzata Lewandowska. Obecna też była radna gminy Bernadeta Sikora.

Przez dwie godziny lekcyjne dzieci słuchały Pana Stanisława, który okazał się także doskonałym gawędziarzem. Podarował swoje książki bibliotece publicznej i szkolnej, a dwie trafiły do uczestników spotkania autorskiego.

Gościa poczęstowano pysznym ciastem, które miało leśny wygląd. Był to "jeż" obłożony grzybkami z ciasta.  Smakowało ono wybornie i doskonale się przy nim gawędziło. Pani Jola Brzozowska zakupiła na "jeża" produkty a upiekła go Bernadeta Sikora. Grzybki były autorstwa pani Joli.

Biblioteka Publiczna w Starym Dzierzgoniu, poprzez oba spotkania autorskie, przybliżyła swoim czytelnikom kulisy tworzenia książki, w tym przypadku albumu fotograficznego oraz przedstawiła artystę fotografika i malarza, który na co dzień jest zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Susz.

Zmieniony ( Niedziela, 22 Listopad 2009 20:48 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS