StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Reklama

Motławianki

Aniołki Buzanka

Kolejna wycieczka do Stajni Iskra PDF Drukuj Email
Środa, 04 Listopad 2009 18:06

Kolejna wycieczka do Stajni Iskra

Gminny Ośrodek Kultury zrealizował następny projekt, który wykonuje w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Była to już druga wycieczka do Stajni Iskra dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Stary Dzierzgoń, głównie jednak z Myślic i okolic Myślic.

18 października 2009 r. autobus z pięćdziesiątką dzieci i pięcioma opiekunami wyjechał z Myślic by zawieźć uczestników na zajęcia w siodle. Wycieczkowicze mieli zaznać atrakcji, które zapewnia Stajnia Iskra czyli bliskiego kontaktu ze zwierzęciem i przyrodą, spotkania integracyjnego połączonego z hipoterapią, naukę jazdy na koniach i przejażdżkami bryczką.

 

Pogoda była lepsza niż podczas pierwszego wyjazdu, zajęcia więc odbywały się głównie na wolnym powietrzu. Najpierw jednak dzieci zapoznały się ze zwierzętami i zwiedziły stajnie, w których przebywają konie.Potem nastąpiło dosiadanie koni i jazda w prawdziwym siodle. Jazdy konnej próbowały dzieci, ale także i opiekunki. Każdy mógł założyć prawdziwy jeździecki kask.Prawdziwą atrakcją były jednak konie. Przepiękne zwierzęta, które dzieci mogły podziwiać zarówno w stajni, jak i na wybiegu. Dosiadać, oglądać, głaskać i karmić je.Podstawiono też bryczkę i rozpoczęły się przejażdżki po lesie. O ile dla niektórych dzieci wejście na konia było zbyt trudnym zadaniem, o tyle bryczka cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Pogoda wprawdzie była bezdeszczowa ale jednak było trochę chłodno. Nastroje zdecydowanie poprawiło ognisko i pyszności przygotowane przez organizatorów: kiełbaski i kaszanka z grilla, ciepłe i zimne napoje i inne smakołyki.Po dniu pełnym wrażen wróciliśmy do domu. Była to druga, bezpłatna wycieczka dla dzieci i młodzieży zrealizowana przez GOK z funduszy PPWOW. Stajnia Iskra jest przepięknym miejscem a konie są łagodne i cierpliwe. Przyjaźni właściciele - na pewno jeszcze kiedyś tutaj wrócimy.

Zmieniony ( Wtorek, 08 Grudzień 2009 07:21 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS