StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Koncerty dożynkowie i inne PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 14 Wrzesień 2009 12:32

Od występu, podczas Dożynek Powiatowych i Gminnych powiatu sztumskiego i gminy Dzierzgoń, rozpoczęli dożynkowe koncerty nasi wykonawcy. W Dzierzgoniu zaśpiewaliśmy 6 września 2009 r., prezentując dorobek kulturalny gminy Stary Dzierzgoń.

W półgodzinnej prezentacji wystąpił Max Cover, któremu towarzyszyły: Justyna Przybyszewska, Ala Dubień, Aneta Cendrowska i Kasia Przybysz. Zaśpiewali oni popularne covery przebojów i zdaniem wielu widzów była to najlepsza prezentacja ze wszystkich ośrodków kultury.

Po koncercie, gościnni gospodarze z Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, poczęstowali naszych artystów ciastem, kiełbaskami i napojami. Tydzień po Dożynkack Powiatowych, 13 września 2009 r., zaproszeni zostaliśmy na 1,5 godzinny koncert do Starego Pola, w którym odbywały się Targi Jesienne.

Do Starego Pola zabraliśmy Maxa Covera i grupę wokalną "Refren", w której nieobecną Dorotę Kolasa, zastąpiła bardzo udanie Ala Dubień.

Przez ponad 90 minut Marek Czarnecki, Ala Dubień, Aneta Cendrowska i Justyna Przybyszewska zabawiali gości, którzy tłumnie odwiedzili Targi.

W Starym Polu występowaliśmy w różnych konfiguracjach. Były popisy solowe, zespołowe dziewcząt  oraz solowe Maxa Covera z towarzyszeniem chórku.

Aneta Cendrowska

Ala Dubień

Justyna Przybyszewska

Max Cover

Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do Mikołajek Pomorskich, gdzie odbywały się Dożynki Gminne. Naszą ekipę uzupełniła Kasia Przybysz. W ponad półgodzinnym koncercie zaśpiewaliśmy nasze największe przeboje.

Koncert odbył się w amfiteatrze w Mikołajkach Pomorskich i nosił tytuł "Max Cover i jego kobiety"

Kasia Przybysz i Max Cover

Pracowity mamy wrzesień, a przed nami jeszcze nasze Dożynki Gminne, które odbędą się 20 września 2009 r. w Starym Dzierzgoniu. Wszystkich naszych artystów obejrzymy i usłyszymy na dożynkowej scenie. Zapraszamy na Dożynki Gminy Stary Dzierzgoń.

Zmieniony ( Wtorek, 15 Wrzesień 2009 16:54 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS