StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Mikołaj w GCKB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Grudzień 2014 13:30

W dniu 08.12.2014r o godz. 11:00  na  placu przed Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu  odbyło się rozświetlenie Choinki Bożonarodzeniowej  której patronował Wójt Gminy Stary Dzierzgoń P.  Marek  Turlej. 

 

 

 

Po wspólnym odliczeniu od dziesięciu do jednego z Dziećmi ze szkół podstawowych z Myślic  i ze Starego Dzierzgonia, zapaliły się lampki Choinki. Kierownik Biblioteki Publicznej, P. Renata Grążawska, czytała dzieciom o tradycjach i zasadach przestrzegania Świąt, a przede wszystkim  gdzie się urodził i żył Św. Mikołaj.  Niespodzianką był kiermasz ozdób Świąteczno – Choinkowych przygotowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Warsztaty Terapii  Zajęciowej w Koniecwałdzie, który to cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród licznie zebranych mieszkańców Gminy Stary Dzierzgoń.

 

 
 
 
 

 

 Niepodważalną atrakcją oczywiście był Mikołaj z żoną Mikołajową którzy ponad głowami dzieci i dorosłych na szczudłach rozdawali ogromne ilości słodyczy. Tu pragnę serdecznie podziękować sponsorom, którzy zawsze chętnie pomagają w tego rodzaju wydarzeniach. Dziękuję  Przewodniczącej Rady Gminy w Starym Dzierzgoniu P. Renacie Lewandowskiej za Świąteczne batony dla każdego dziecka i Radnemu Powiatu Sztumskiego P. Ludwikowi Butkiewicz za  zasponsorowanie  lampek choinkowych.

 

 
 
 
 


 

Dziękuję GZGK w Starym Dzierzgoniu za wykonanie  stojaka pod Choinkę,  za piękna choinkę  Państwu Brzozowskim oraz Państwu  Wernerowskim,  Dziekan, oraz firmie remontowo budowlanej P. Zbigniewa Prokop za ufundowanie słodyczy. Serdeczne podziękowania dla Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych P. Czesława Brandysa, za zabezpieczenie tegoż wydarzenia przez Ochotnicze Straże Pożarne, które zawsze ochoczo pomagają i uczestniczą w wydarzeniach Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego. Dziękuję też współpracownikom GCKB za rzetelne i sumienne wykonanie prac związanych z rozświetleniem Choinki na placu przed Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym. A korzystając z okazji składam wszystkim mieszkańcom Gminy Stary Dzierzgoń od GCKB, Radosnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego co piękne święte i szczere a także, Szczęśliwego Nowego Roku 2015.

 

 

 
 


 

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS