StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Grudzień 2022 12:55
 
Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 20 Grudzień 2022 08:58

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2022r. mieszkańcy Gminy Stary Dzierzgoń zasiedli przy wspólnym stole na spotkaniu opłatkowym. Dzielenie się opłatkiem jest symbolem pojednania i przebaczenia a w trakcie przełamania oplatka dzielimy się radością, pokojem i miłością! Poświęcony opłatek wraz z życzeniami dla wszystkich uczestników przekazał proboszcz parafii ks. kan.  Antoni Myjak.

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu wprowadziły iście świąteczny nastrój! Na scenie GCKB wystąpiły lokalne zespoły: „Motławiaki” i „Aniołki Buzanka” a także Agata Twardowska w towarzystwie swego taty Andrzeja, który zagrał na gitarze. Na koniec spotkania cudowne aranżacje kolęd i pastorałek wykonał zespół Amber Chant z Malborka.
 
Dzięki pomocy ze strony GOPS ze Starego Dzierzgonia, Szkoły Podstawowej z Myślic i Starego Dzierzgonia, Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka” ze Starego Miasta  oraz niezawodnym Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich mogliśmy skosztować pysznych ciast oraz pierogów.

W spotkaniu opłatkowym wziął udział Józef Sarnowski - Członek Zarządu  Województwa Pomorskiego, który przekazał wspaniałe życzenia dla wszystkich mieszkańców Gminy Stary Dzierzgoń.  Na nadchodzące, radosne Święta i zbliżający się Nowy Rok, życzenia złożył także Wójt Gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej:

„Niech Święta Bożego Narodzenia,
przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei,
a miłość i pomyślność będzie z Wami,
w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2023 Roku!”

Zmieniony ( Wtorek, 20 Grudzień 2022 09:35 )
 
Spotkanie opłatkowe już w najbliższą niedzielę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 15 Grudzień 2022 08:49
Zmieniony ( Czwartek, 15 Grudzień 2022 09:49 )
 
Magiczny wieczór Mikołajkowy za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 07 Grudzień 2022 14:21

Spotkanie rozpoczęło się kreatywnym spotkaniem w bibliotece, gdzie wspólnie tworzyliśmy papierowe gwiazdy. Ozdoby dzieci z chęcią wzięły do domu i mamy nadzieję, że zawisną w ich pokojach dodając świątecznego klimatu...

W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja! Miał ze sobą kosz słodkości i kilka świątecznych pytań do dzieci - nie tylko takich "kto był grzeczny"... ;) Następnie dzieci wraz z Mikołajem ubrały choinkę przed wejściem do GCKB i nastąpiło jej rozświetlenie!

Na placu obok choinki stanęła także szopka. Całość wieczorami będzie oświetlona, więc zapraszamy do odwiedzania Świętej Rodziny.

Zmieniony ( Środa, 07 Grudzień 2022 14:39 )
 
Rozświetlenie choinki na placu przy GCKB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2022 07:06
Zmieniony ( Poniedziałek, 05 Grudzień 2022 07:33 )
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS