StaroDzierzgonianie

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzierzgoniu realizuje projekt pn. „Zespół Ludowy StaroDierzgonianie – nauka śpiewu i tańca wraz z wyposażeniem”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  w zakresie małych projektów objętego PROW na lata 2007-2013.

 

Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne

w Starym Dzierzgoniu

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Maj 2023 06:20

Wczorajszy dzień bibliotekarza i bibliotek świętowaliśmy we wspaniałym gronie dzieci z Przedszkola Samorządowego "Niezapominajka" w Starym Mieście.

Tajemnicze ślady na przedszkolnym holu zaprowadziły nas do ... DOMU BAJEK!

Dzieci poznały różne rodzaje książek a najbardziej spodobały się wydania z dźwiękiem oraz książki sensoryczne. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zagadkami związanymi z postaciami z bajek i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki "Królowa pszczół".

Dzięki małym aktorom powstał filmik promujący hasło ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek 2023: Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!

Dziękujemy za zaproszenie i pamięć o nas bibliotekarzach!

 

 
- UWAGA - ważna informacja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 27 Kwiecień 2023 09:35
Bardzo nam przykro, ale z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń na Festiwal Piosenki Papiesko - Religijnej musimy ODWOŁAĆ konkurs.
 
Jednak proszę się nie martwić, bo Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Starym Dzierzgoniu ma sporo zaplanowanych wydarzeń kulturalnych na rok 2023 - więc zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB oraz strony internetowej https://www.gckb-starydzierzgon.pl
 

 
Droga światła ulicami Starego Dzierzgonia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 18 Kwiecień 2023 11:20
Zmieniony ( Wtorek, 18 Kwiecień 2023 11:22 )
 
Festiwal Piosenki Papiesko - Religijnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 18 Kwiecień 2023 11:15

Serdecznie zachęcamy do udziału w V Festiwalu Piosenki Papiesko - Religijnej.

Zapisy solistów trwają do 21 kwietnia 2023 a sam festiwal odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 10:00 w sali koncertowej Gminnego Centrum Kulturalno bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu.

Zapraszamy!

 

 
Pisanki – barwny symbol Wielkanocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 23 Marzec 2023 08:02

Podtrzymujmy tradycje wielkanocne i spotkajmy się na wspólnym malowaniu pisanek!

Aromat wosku pszczelego, ciepły płomień świec, moc kolorów i wzorów zapanują 30 marca w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu.  Warsztaty odbędą się w godz. 16:00-18:00.

Na warsztatach nauczysz się i poznasz jedną z najstarszych metod zdobienia jaj - metodę batikową, czyli pisanie woskiem pszczelim.
Szpileczką wbitą w patyczek nanosimy rozgrzanym pszczelim woskiem rozmaite wzorki na skorupkę jaja. Tak ozdobione jajo po zanurzeniu w naturalnych barwnikach osiąga piękny kolor i wzór.

Pamiętajmy, że tradycje należy przykazywać z pokolenia na pokolenie - więc zapraszamy do rodzinnego spędzenia miłego popołudnia!  Ze względu na specyfikę warsztatów zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 8 roku życia.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zapisy w Bibliotece lub pod numerem telefonu: 55 276 14 88

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS